Prejsť na obsah
Študenti

ChemDay

Od roku 2017 organizujeme najväčší kariérny veľtrh so zameraním na chemický a potravinársky priemysel na Slovensku. Vznikol z iniciatívy študentov, ktorí videli zmysel v spájaní šikovných študentov z našej fakulty s priemyslom. Mnoho študentov si vďaka ChemDay nájde odbornú prax, brigádu, tému svojej bakalárskej, či diplomovej práce alebo svoje zamestananie po škole.

Beánia chemikov

Vieš, čo robia chemici, keď nie sú v labáku? Bavia sa! Beánia chemikov je najväčšia slávnosť študentov fakulty, ktorá sa tradične koná na internáte Mladá Garda. Každoročne máme viac ako 650 hostí! Moderátor, kapely, ľudovka a sprievodný program sú zárukou nezabudnuteľného večera pre každého zúčastneného.

Športový deň Mladej Gardy

Každý rok v letnom semestri sa snažíme pripraviť deň, ktorý spojí študentov fakulty, podporí ich zdravú súťaživosť a dokonca aj ich zdravý životný štýl. Súťaži sa v klasických disciplínach ako je futbal, plážový volejbal, florbal a mnoho iných. Avšak ani tie zábavnejšie disciplíny nie sú vynechané - piggy beh, preťahovanie lanom a dokonca súťaž v pití piva! Na záver dňa si spolu všetci športovci aj nešportovci môžu vychutnať guláš, hot dog a čapované pivo. Jednoducho deň plný skvelých zážitkov!

ChemSchool

ChemSchool pripravujeme pre všetkých stredoškolákov, ktorí by radi zistili, aké je to študovať na našej fakulte a to prostredníctvom autentického zážitku. Počas 5 dní si vyskúšajú bývať na našom internáte, absolvujú laboratórne cvičenia a dozvedia sa informácie o výučbe, či fungovaní FCHPT priamo z prvej ruky.

Aby to nebolo len o povinnostiach, pre študentov sú pripravené aj spoločenské aktivity, ktoré vyplnia ich voľný čas a zaručia, že sa NEBUDÚ NUDIŤ!

Večery spoločenských hier

Vyučovaniu v škole by sme sa nemali vyhýbať, ale môžeme si ho aj spríjemniť. Počas tohto večera prídeš na iné myšlienky a odreaguješ sa pri hraní rôznych hier v kruhu svojich spolužiakov. Zažiješ príjemný večer plný smiechu, spoznáš nových ľudí a zistíš, s kým nabudúce nebudeš hrať Monopoly.

Mobilné odbery krvi

Pravidelne na jar a na jeseň organizujeme v spolupráci s transfúznou službou mobilný odber krvi priamo u nás na fakulte. Všetci študenti majú možnosť zachrániť životy iných, pri čom musia len prísť, byť vhodným kandidátom a chvíľu si poležať na posteli. Niekedy tomu predchádza chvíľkový strach, avšak pocit zadosťučinenia trvá celý život. Nikdy nevieš koľkým ľuďom môžeš aj takýmto malým činom zachrániť život! 

Ranná káva s vedením

Neformálne stretnutie môže prebiehať aj s kravatou. A čo je ideálnejšie ako diskutovať pri káve, či čajíku? Príď na výnimočné stretnutie s vedením fakulty, na ktorom máš možnosť prediskutovať  dôležité témy, ktoré zaujímajú teba alebo tvojich spolužiakov. Nebuď pasívny, pretože sedením doma nič nezmeníš!

Stretneme sa aj tu:

miniErasmus

V spolupráci s organizátorom podujatia Budúca Generácia Európy, o. z. pripravujeme propagačné podujatie pre záujemcov o štúdium chémie a potravinárstva na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU. V priebehu štyroch dní vytvorili stredoškolským študentom priestor pre spoznanie výučbového procesu na fakulte.

Noc výskumníkov

V rámci podujatia Noc výskumníkov pripravujeme každoročne stánok Zvedavá CHÉMia, kde sa prostredníctvom pútavých chemických experimentov snažíme vzbudiť záujem o štúdium chémie na fakulte. V spojitosti s podujatím pravidelne vystupujeme aj v rannej relácii TV Markíza - Teleráno.

Varenie v nocľahárni Depaul

Každý semester navštevujeme nocľaháreň Depaul, aby sme priniesli radosť aj tým, ktorí to majú v živote ťažšie. ie je laboratórium ako laboratórium ,ale aj v kuchyni sa dajú robiť zázraky.

Jesenné kmeťovanie

Tradičné jesenné blumentálske komunitné stretnutie v parku na Kmeťovom námestí, kde predvádzame deťom pútavé chemické pokusy, čím sa u nich snažíme vzbudiť záujem o chémiu už v rannom veku, no zároveň potešiť ich hravú bádavú dušičku.

Letná univerzita stredoškolákov

V rámci podujatia Letná univerzita pre stredoškolákov STU pripravujeme pre účastníkov chemické pokusy, sprostredkúvame návštevu fakulty a prehliadku laboratórií.