Prejsť na obsah
Oddelenie telesnej výchovy a športu


Študentský beh do schodov 2016

MAJSTROVSTVÁ STU 2015

Mikulášske športové slávnosti 2015

 Zoznam študentov, ktorý získali motivačné štipendium za úspešnú reprezentáciu v športových súťažiach


Dňa 18.12.2014 Oddelenie telesnej výchovy a športu už tradične usporiadalo každoročný Mikulášsky turnaj vo viacerých športoch. Na turnaji bola bohatá účasť učiteľov, študentov a celý turnaj sa niesol v dobrej nálade s množstvom športových zážitkov.

Fotogaléria

VÝSLEDKY
Futbalový zápas: Učitelia - Študenti 9:3
Volejbalový zápas: Učitelia - Študenti 0:2 (18:25, 21:25)
Basketbalový zápas: Učitelia - Študenti 98:92
Stolný tenis turnaj: Ženy 1.Oreska 2.Jaďuďová 3. Kvetákova
                              Muži 1.Brincko 2. Habala 3.Polakovič
Cvičenie pre deti aj dospelých v centre Bratislavy /PDF/

Jasná Chopok – Juh, lyžovačka FCHPT STU, 2015

Lyžovačku sme už tradične organizovali na chate KOSODREVINA v stredisku Jasná Chopok – Juh, v termíne 8.-13. februára 2015. Rovnako ako po minulé roky prejavili veľký záujem študenti z našej fakulty, ako aj bývalí študenti FCHPT a iní športoví nadšenci a milovníci hôr a zimných športov v prírode. Lyžovačku sme zahájili v nedeľu v popoludňajších hodinách. Chopok nás síce privítal hmlou a veľmi nepriaznivými poveternostných podmienkami, no už v utorok sa nám ukázal v celej svojej kráse. Tohtoročná snehová nádielka bola na lyžovanie veľmi dobrá a počasie nám prialo až do konca týždňa. Inverzia bola tento rok našim každodenným spoločníkom a na vrchole Chopku sa na nás usmievalo slniečko.

V doobedňajších hodinách sme absolvovali organizovanú výučbu v skupinách, ktorá bola vedená inštruktorom, kde sme spoločne zdokonaľovali lyžiarske a snowboardové zručnosti našich študentov. Tento rok sme mali lyžiarov aj snowboardistov začiatočníkov, ktorí boli veľmi šikovní a rýchlo si osvojili základné lyžiarske a snowboardové zručnosti. Na konci týždňa zdolávali aj náročnejší terén. Mierne pokročilí a pokročilí lyžiari a snowboardisti sa viditeľne zdokonalili a zvládli aj ťažké zjazdovky najvyššie položeného lyžiarskeho strediska v Nízkych Tatrách.

Večeri nám spríjemňovala dobrá nálada a hudba v nočnom bare, kde si prišli na svoje najmä priaznivci tanca a živej hudby. Boli sme veľmi dobrá a bezproblémová partia mladých ľudí. Chcem sa týmto poďakovať všetkým účastníkom lyžovačky, za naozaj vzorové správanie, ako aj inštruktorom za ich pomoc a spoluprácu.

Domov sme sa vrátili šťastne, bez zranení a obohatení o množstvo krásnych športových zážitkov.

Mgr. Andrea Koláriková, PhD. (OTVŠ, FCHPT STU)

Fotogaléria