Prejsť na obsah
Dianie na FCHPT

ŠKOLSTVO: STU darovala afgánskej univerzite odbornú literatúru Dátum: 29.02.2012 15:51 Autor: SKVA Priorita: 4 Kategória: Vzdelávanie a školstvo - sko

________________________________________

ŠKOLSTVO: STU darovala afgánskej univerzite odbornú literatúru Bratislava 29. februára (TASR) - Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave darovala Kábulskej polytechnickej univerzite v Afganistane novú odbornú literatúru o potravinárskej chémii a technológii, biochémii a tiež o chemickom a environmentálnom inžinierstve. Darovaciu zmluvu dnes na pôde Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU podpísali jej dekan Ján Šajbidor a rektor kábulskej univerzity Ezatullah Amed.

Knihy boli zakúpené v rámci projektu SAMRS/2009/09/02, ktorého cieľom je prispieť k zlepšeniu kvality technického vzdelávania v Afganistane pomocou budovania partnerstva medzi STU a Kábulskou polytechnickou univerzitou. "Ciele projektu sú v úplnom súlade s rozvojovou stratégiou afganskej vlády, stratégiou medzinárodného spoločenstva, pomáhajúceho pri rekonštrukcii Afganistanu a stredno-dobou stratégiou oficiálnej rozvojovej pomoci Slovenska.