Prejsť na obsah
Dianie na FCHPT

V prvý februárový týždeň sa na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) uskutočnil Týždeň otvorených dverí 2016. Na rozdiel od našich tradičných májových Chemických jarmokov bola táto akcia prednostne zameraná na končiacich stredoškolákov, budúcich maturantov, ktorí sa zamýšľajú nad možnosťami vysokoškolského štúdia a výberom vhodnej vysokej školy. Už v pondelok, v posledný deň polročných prázdnin, zavítalo na našu fakultu 42 stredoškolákov. Ťažiskovým dňom bol však utorok 02. 02. 2016, kedy prebehli celkovo až tri exkurzie. Najvyššiu účasť sme zaznamenali vo štvrtok, kedy nás v rámci jednej exkurzie navštívilo 65 stredoškolákov. Napriek tomu, že naša februárová akcia mala premiéru, prejavili o ňu záujem nielen stredoškoláci z Bratislavy a okolia, ale prišli i menšie skupiny z Košíc, Michaloviec, Žiliny,  Trenčína, Vrútok, Martina, Banskej Bystrice, Novák, Vrábeľ, Partizánskeho a Komárna. 

Po úvodnej prezentácii o fakulte a možnostiach štúdia, sa návštevníci oboznámili aj s priestormi Slovenskej chemickej knižnice. Následne naši učitelia, výskumníci  a študenti veľmi ochotne predstavili návštevníkom vybrané fakultné výskumné a vývojové laboratória. Najväčší záujem bol o laboratória zamerané na biotechnologický výskum a potravinárstvo, chemické inžinierstvo, analytickú  chémiu, automatizáciu a laboratória venujúce sa monitoringu a ochrane životného prostredia. Stredoškoláci si tiež prezreli centrálne laboratória s technikami nukleárnej magnetickej rezonancie i laboratória späté s ropným priemyslom, organickou technológiu, spracovaním dreva či polygrafiou. Ako dokumentujú fotografie, akcia sa skutočne vydarila, a návštevníkov zaujala.

 

Hlavní organizátori si dovoľujú touto cestou poďakovať všetkým zamestnancom a študentom pracovísk fakulty, ktorí sa zapojili do tejto propagačnej akcie.

Týždeň otvorených dverí na Ústave informatizácie, automatizácie a matematiky:

Viac fotografií z týždňa otvorených dverí FCHPT STU na Ústave informatizácie, automatizácie a matematiky nájdete aj na Facebooku ústavu.