Prejsť na obsah
Dianie na FCHPT

Milí stredoškoláci, uchádzači o štúdium na našej fakulte,

ak máte záujem osobne navštíviť dlhodobo najlepšiu technickú fakultu na Slovensku (hodnotenie ARRA 2005–2015, www.arra.sk), radi vás privítame v rámci TÝŽDŇA OTVORENÝCH DVERÍ NA FCHPT STU V BRATISLAVE 2018. Vítaní sú aj stredoškoláci, ktorí majú záujem zapojiť sa do Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Návštevný týždeň organizujeme od pondelka 29. januára 2018 do  piatka 2. februára 2018.

Elektronická registrácia

Po odoslaní registrácie sa automaticky vygeneruje správa o potvrdení registrácie, a tým vás zaraďujeme do zoznamu (až do naplnenia kapacity)

Termíny:

30. 01. 2018 (utorok) od 14.00 do 16.00 hod.

01. 02. 2018 (štvrtok) od 10.00 do 12.00 hod.

02. 02. 2018 (piatok)  od 10.00 do 12.00 hod.

 

V prípade záujmu väčšej skupiny stredoškolákov, vieme dohodnúť aj iný termín návštevy. V tomto prípade sa kontaktujte priamo na e-mailovej adrese: vladimir.lukes@stuba.sk

Stretnutie návštevníkov je 10 minút pred začatím akcie na prízemí, pri vrátnici v Novej budove Fakulty chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) STU – vchod od ulice Radlinského 9 (pozri mapku hore). Začiatok akcie bude venovaný úvodnej prezentácii o vysokoškolskom štúdiu na našej fakulte a o možnostiach uplatnenia absolventa našej školy. Okrem toho vám priblížime aktuálny základný a aplikovaný výskum realizovaný na fakulte v oblastiach chémie, biotechnológie, potravinárstva, biochémie, chemického inžinierstva, medicínskej chémie, kozmetiky, chemických technológií ako aj automatizácie a riadenia technologických procesov. Počas exkurzie môžete navštíviť priestory Slovenskej chemickej knižnice a nahliadnuť do vybraných študentských a vedecko-výskumných laboratórií školy. Stredoškoláci môžu využiť našu akciu aj na dohodnutie si témy, ktorú môžu riešiť v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ).

Tešíme sa na stretnutie na pôde našej fakulty.

Organizačný tím