Prejsť na obsah
Dianie na FCHPT

 

V dňoch od 29. januára do 2. februára 2018 sa na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) uskutočnil Týždeň otvorených dverí 2018. O pripravovanej akcii a jej časovom harmonograme sme informovali verejnosť prostredníctvom fakultnej webovej stránky. Aj keď našim primárnym zámerom bolo osloviť končiacich stredoškolákov, budúcich maturantov, navštívili nás aj stredoškoláci z nižších ročníkov majúci záujem o chémiu a techniku. Najvyššiu účasť sme zaznamenali vo štvrtok, keď na našu fakultu zavítalo okolo 100 stredoškolákov v rámci dvoch podujatí. Druhú najvyššiu účasť sme zaznamenali v piatok cez polročné prázdniny, kedy nás v dopoludňajších hodinách navštívilo 69 stredoškolákov z Bratislavy a okolia, ale prišli i menšie skupiny z Košíc, Prešova, Žiliny, Liptovského Mikuláša, Kysuckého Nového Mesta, Vrútok, Martina, Novák, Považskej Bystrice, Trenčína a Nových Zámkov.

 

Ako dokumentujú fotografie, akcia sa skutočne vydarila. Všetkých návštevníkov, ktorí majú záujem o prírodné a technické vedy zároveň srdečne pozývame na ďalšiu našu tradičnú akciu 
Chemický jarmok – CHEMSHOW 2018,

ktorá sa uskutoční v priestoroch FCHPT dňa 26. júna 2018 (utorok) v dopoludňajších hodinách.

 

Hlavní organizátori si dovoľujú touto cestou poďakovať všetkým zamestnancom a študentom pracovísk fakulty, ktorí sa spolupodieľali na tejto akcii.

 

 V.Lukeš

Photo: V.Lukeš