Prejsť na obsah
Dianie na FCHPT

V správe o prvom Vianočnom jarmoku na FCHPT sme ho nazvali “dúfajme tradičný“ a po úspešnom absolvovaní tretieho ročníka, dňa 4.12.2019, môžeme s určitosťou konštatovať, že „ozaj tradičný“.

Záujem o toto podujatie z roka na rok rastie a ako uviedla vo svojom úvodnom príhovore jeho hlavná organizátorka, Ing. Drtilová, stále čaká, že záujem zo strany vystavovateľov raz bude taký veľký, že sa do priestorov Slovenskej chemickej knižnice ledva pomestíme. Je rada, že sa stretávame pri takýchto príležitostiach, kedy sa môžeme potešiť peknými vecami a hlavne obdarovať sa úsmevom, ktorý je v našom každodennom živote taký vzácny. Poďakovala vystavujúcim za ich záujem o Vianočný jarmok a uviedla krátky program. Vianočnú atmosféru navodila, reprodukovaná hudba – známa ária z Pucciniho opery Turandot, Nessun dorma a Lennonova pieseň Happy Ymas (War is over). Potešením pre oko a ucho bolo vystúpenie dievčatiek zo základnej umeleckej školy Júliusa Kowalského v Bratislave, ktoré nám pod vedením dcéry našej pani prodekanky doc. Rehákovej – Zuzany, predviedli tanec na motívy vianočnej koledy. Odmenou pre nich bol nielen intenzívny potlesk, ale aj balíčky zo sladkosťami a spontánne darované malé darčeky z ponuky vystavovateľov.

Pán dekan, prof. Gatial, vo svojom pozdravnom vystúpení vyjadril potešenie, že sa ako pracovníci fakulty stretávame nielen pri plnení našich povinností, ale aj pri takejto príležitosti, kde môžeme ostatným ukázať svoju šikovnosť a kreativitu. Tretí ročník tejto akcie a veľký záujem o ňu svedčí o tom, že Vianočný jarmok si našiel pevné miesto v kalendári fakultných podujatí. Poďakoval organizátorom, vystavovateľom aj návštevníkom za ich účasť a zaželal im všetok najlepšie k nadchádzajúcim sviatkom.

A potom sa už začas samotný jarmok, na ktorom vystavovatelia ponúkali svoje ručné práce od výmyslu sveta, od vianočného pečiva, oblátok, vianočných aj nevianočných ozdôb, mydiel či domácej kozmetiky, až po netradičné vína a likéry. Návštevníkom jarmoku spríjemnili jarmočné chvíle aj pracovníci Slovenskej chemickej knižnice, ktorí im ponúkali jednohubky s domácimi nátierkami, chlieb s masťou prof. Drtila a cibuľou, vianočné pečivo a vianočný punč. Je hodno podotknúť, že zadarmo.

Tlieskame vydarenému tretiemu ročníku Vianočného jarmoku na FCHPT a tešíme sa na ďalší.

 

Text a foto: Miroslav Hutňan

Ešte aj touto cestou ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili a teším sa na stretnutie o rok :-)

Iveta Drtilová