Prejsť na obsah
Dianie na FCHPT

Tento rok  navštívilo našu fakultu rekordných 360 stredoškolákov z 13 pozvaných stredných škôl. Uvítania sa zhostil dekan FCHPT, prof. Šajbidor a moderátori podujatia prof. Jelemenský, prof. Híveš a doc. Dvoranová. Opäť sme mohli predstaviť FCHPT ako najlepšiu technickú fakultu na Slovensku nielen vo vede, ale i vo vzdelávaní na základe hodnotenia nezávislej Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry – ARRA. Po krátkej prestávke a presune študentov do prednáškových miestností prebehli pútavé tematické prednášky s videoprezentáciami na aktuálne témy:

Biotechnológia mení svet (prof. Šajbidor), Chémia lásky (doc. Szolcsányi) a Hliník, ktorý bol, je a určite ešte dlho bude (prof. Híveš).


Druhú časť podujatia predstavoval Chemický jarmok – chémia naživo. 40 stánkov zaplnilo priestory pred aulami. Zamestnanci a najmä viac ako 45 doktorandov pripravilo pre návštevníkov širokú ponuku „produktov“ chémie. Samozrejme s cieľom, aby si študenti z chemického jarmoku odniesli nejaké nové vedomosti a azda i trochu iný, pozitívnejší, pohľad na chémiu. V zmysle hesla – škola hrou – sme zorganizovali aj vedomostnú súťaž, ktorú sme na záver DOD vyhodnotili. Ceny si prevzalo 35 súťažiacich.

S potešením konštatujeme, že vďaka entuziazmu všetkých zúčastnených aj štvrtý ročník DOD 2013 dopadol vynikajúco. Sme radi, že na Chemický jarmok zavítali štyri televízne štáby, čím priamo spropagovali našu fakultu v rôznych spravodajských reláciách.Dovidenia o rok.

Fotogaléria