Prejsť na obsah
Oddelenie telesnej výchovy a športu

Lyžiarsky kurz sa uskutočnil v termíne 10.-15. február 2013 a bol výnimočný počtom záujemcov. Obrovský záujem prejavili naši študenti – „chemici“, ako aj poslucháči iných fakúlt STU, absolventi minuloročných kurzov a iní milovníci snehu na horách. Tradične sme sa stretli v nedeľu v popoludňajších hodinách na známej chate „Kosodrevina“ umiestnenej v strede svahu v stredisku Jasná Chopok – Juh. Snehové podmienky boli úžasné, avšak na rozdiel od minuloročného kurzu nám chýbalo slniečko. Museli sme si zvykať na každodennú nepríjemnú hmlu, v ktorej sa dalo veľmi jednoducho zablúdiť. O tom nás presvedčili dve naše študentky – „snowboardistky“, ktoré si na vlastnej koži vyskúšali ako funguje záchrana horskou službou.

Našťastie všetko dobre dopadlo, dievčatá sa našli a boli bohatšie o niektoré životné skúsenosti.

V do obedných hodinách prebiehala organizovaná výučba v jednotlivých skupinách pod vedením inštruktora, kde sme poslucháčov privykali okrem lyžiarskych zručností aj na orientáciu v hmle a v teréne.

Kurz dopadol  úspešne, keďže „nelyžiari“ sa naučili obstojne zvládnuť techniku a pokročilí sa značne zdokonalili brázdiť aj ťažšie zjazdovky najvyššie položeného strediska Nízkych Tatier.

Po večeroch sme sa tešili z hudobnej zábavy v nočnom bare, kde si prišli na svoje milovníci tancovania a živej hudby.

Ako to už býva, tak v deň odchodu hmla ustupovala a nasledujúce dni ju vystriedalo slniečko.

Žiaľ, my sme tam vtedy už chýbali, no aj napriek tomu sme sa domov vrátili šťastne a bez zranení a plní pozitívnych športových zážitkov.

Doma nás čakala tiež zasnežená Bratislava a frmol zo začiatku letného semestra...

 

 

Mgr. Katarína Jaďuďová, PhD. (OTVŠ, FCHPT STU)