Zoznam tém bakalárskych prác zameraných na historickú fotografiu, spektroskopiu farebných zložiek, farebné zobrazenie, elektricky vodivé polyméry, kolorovanú fotografiu, obalové materiály, tlač elektronických prvkov, grafické techniky, stabilitu informácií, forenznú analýzu a digitálnu fotografiu.
Záujemcovia sa môžu o jednotlivých témach kedykoľvek informovať a diskutovať s vedúcimi na Oddelení polygrafie a aplikovanej fotochémie.
Spojená konferencia Wood, Pulp and Paper a Polygrafia Academica 2020 je organizovaná pri príležitosti 80. výročia založenia Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a 46. výročia založenia Oddelenia polygrafie a aplikovanej fotochémie. Konferencie budú pozostávať zo spoločnej plenárnej časti a dvoch samostatných sekcií Wood, Pulp and Paper 2020 a Polygrafia Academica 2020. Rokovacími jazykmi budú slovenčina, čeština a angličtina, bude zabezpečený preklad zo slovenčiny/češtiny do angličtiny a z angličtiny do slovenčiny.
Cieľom konferencie je výmena poznatkov o stave, aktuálnych problémoch a prognózach polygrafického priemyslu, obalového priemyslu a polygrafického školstva. Informovanie o novinkách z oblasti materiálov, strojov a zariadení a nových technológií pre polygrafický a obalový priemysel. Prezentácia výsledkov výskumu akademických a iných polygraficky orientovaných pracovísk.
7. bienále fotografickej súťaže Fotografia Academica 2020 začalo 17. novembra 2019 a končí 18. februára 2020.
Príprava železodubienkových atramentov podľa historických receptúr (doc. Reháková; milena.rehakova@stuba.sk)
Forenzná analýza cenín a dokumentov mikroskopickými metódami (Ing. Dvonka; vladimir.dvonka@stuba.sk)
Spektrálna analýza plastových obalových materiálov (doc. Jančovičová; viera.jancovicova@stuba.sk)
Digitálna fotografia – expozícia, úprava a tlač (Ing. Gál; lukas.gal@stuba.sk)
Príprava a charakterizácia hybridných solárnych článkov pripravených tlačovými technikami (Ing. Gemeiner; pavol.emeiner@stuba.sk)
Stanovenie nano-topografie a drsnosti vrstiev vodivých polymérov mikroskopiou atomárnych síl (AFM) (doc. Mikula; milan.mikula@stuba.sk)
Práce majú tieto čísla a skrátené názvy:
09-160-01 Železogalové atramenty
09-160-02 Forenzná mikroskopická analýza
09-160-03 Spektrálna analýza obalových materiálov
09-160-04 Digitálna fotografia
09-160-05 Tlačené hybridné solárne články
09-160-06 AFM vodivých polymérov
Prihláste sa na študijný program Chémia, medicínska chémia a chemické materiály. Podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny má Fakulta chemickej a potravinárskej technológie v odbore polygrafia a papier nulovú nezamestnanosť na celom území SR (Štatistické údaje ÚPSVaR) a neeviduje žiadneho dlhodobo nezamestnaného vysokoškolského absolventa v tomto odbore.
Študijný modul Polygrafia a fotografia v rámci študijného programu inžinierskeho štúdia Prírodné a syntetické polyméry ponúka inovačný, integrovaný program. Absolvent získa teoretické a praktické poznatky a nástroje pre komplexnú analýzu problémov a vývojových trendov v oblasti digitálnej fotografie, výroby tlačených médií a potlačených obalov.
Podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny má Fakulta chemickej a potravinárskej technológie v odbore polygrafia a papier nulovú nezamestnanosť na celom území SR (Štatistické údaje ÚPSVaR) a neeviduje žiadneho dlhodobo nezamestnaného vysokoškolského absolventa v tomto odbore.
Akreditovaný kurz Základy polygrafie 2017 je určený absolventom vysokých a stredných škôl, ktorí si potrebujú vytvoriť, či doplniť ucelený prehľad o polygrafických technológiách, materiáloch a procesoch. Otvorenie kurzu je limitované minimálnym počtom záujemcov.
Kurz bude prebiehať v termíne február—júl 2017 v priestoroch Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave formou dvojdňových sústredení (piatok, sobota) v celkovej dĺžke 60 hod.
Predbežná prihláška na stiahnutie (MS Word).
Stránka kurzu Základy polygrafie 2017.
Informácia o kurze. Osnova a harmonogram kurzu.
Oddelenie polygrafie a aplikovanej fotochémie a spoločnosť FujiFilm Slovakia si Vás dovoľujú pozvať na vzdelávaciu prednášku „Základy a princípy street fotografie“.
KDE: CH-16
KEDY: 26. 3. 2014 o 16.00 hod.
KTO: Julo Kotus
Na 11th International Forensic Symposium (24. — 27. septembra 2013, Bratislava) získal kolektív autorov: Michal Čeppan, Milena Reháková, Katarína Vizárová, Radovan Tiňo, Štefan Šutý, Lukáš Gál, Eva Belányiová, Jana Provazníková a Adriana Jabconová Certifikát za ocenený poster , za poster s názvom Application of spectral Methods for Identification of Constituents of Documents. Tento certifikát bol Slovenskou kriminalistickou spoločnosťou udelený iba 3 spomedzi 160 vystavených posterov.
Vydal TYPOSET v spolupráci so Zväzom polygrafie na Slovensku a s Oddelením polygrafie a aplikovanej fotochémie Ústavu polymérnych materiálov FCHPT STU v Bratislave.
Polygrafické minimum vychádza ako tretie doplnené vydanie v elegantnej tvrdej väzbe.
Pozrite si ukážku z Polygrafického minima vrátane obsahu.
Oddelenie polygrafie a aplikovanej fotochémie otvorila prezentačné miesto prístrojov TECHKON od firmy KBA Slovensko (KBA Česká republika) a poskytuje poradenstvo v oblasti spektrodenzitometrov.
e-mail: Ing. Vladimír Dvonka, PhD.
Meranie absorpčných, remisných, reflexných a fotoakustických (IČ) spektier kvapalných a tuhých látok rôznej vnútornej a povrchovej štruktúry v oblastiach spektra UV, Vis. a IR, zahrňujúce rôzne transmisné a reflexné techniky merania.
Tému projektu ŠVOČ si môže študent vybrať nahlásením u vedúceho projektu. Nahlásiť sa možno osobne alebo e-mailom. V prípade e-mailového prihlásenia je dôležité aj osobné stretnutie pred zahájením projektu. Víťazné projekty budú finančne ocenené (prvé tri miesta) a v rámci Ústavu polymérnych materiálov dostanú zúčastnený aj vecné ocenenie.