Prejsť na obsah
Dianie na FCHPT

Chceš vidieť svet očami skúseného vedca? Fascinujú ťa chemické reakcie, fyzikálne zákony a princípy, podľa ktorých fungujú? Príď sa pozrieť na našu fakultu a uhasíme tvoj smäd po poznaní! Počas týždňa vedy a techniky pozývame organizované skupiny stredných škôl, aby prišli a načreli do tajov sveta atómov a prírodných zákonov. Program je nasledovný:

Aktívne a inteligentné obaly
Náučno-popularizačná prednáška na témuAktívne a inteligentné obaly / smart packaging“ (doc. Ing. Viera Jančovičová, PhD.) Po prednáške je možné navštíviť výskumné laboratórium venujúce sa výskumu „Smart materiálov". Kapacita laboratória je 20 miest.
Termín návštevy laboratória je potrebné dohodnúť cez kontaktnú osobu: vladimir.lukes@stuba.sk

Miesto konania prednášky: miestnosť CH 13 (Nová budova FCHPT STU)
Dátum a čas: 5. november (pondelok) 2018, 10.00-11.40 hod.

Chémia a technológie pre život

Študentská vedecká konferencia na tému "Chémia a technológie pre život". Táto konferencia je venovaná  vysokoškolským a vybraným stredoškolským študentom. Veľkou zaujímavosťou je prezentácia súťažných prác niektorých vysokoškolských študentov, z ktorých budú vybraní víťazi. Viac o programe sa dozviete tu.

Miesto konania: Zahájenie akcie v miestnosti CH-16 (nová budova, prízemie)
Dátum a čas: 7. november 2018, 8:30 – 16:00.

Magnetická rezonancia! Podľa akých fyzikálnych princípov funguje?
Chceš vedieť, na akých princípoch je postavená magnetická rezonancia? Známa diagnostická metóda je len jedným z fyzikálnym javov, ktorý vieme vedecky vysvetliť. Príďte na exkurziu do laboratória magnetickej rezonancie a dozviete sa viac.

Miesto konania: In vivo NMR laboratórium (SISCO) na Kramároch. Presná mapa tu.
Čas: Termín exkurzie je potrebné dohodnúť cez kontaktnú osobu: vladimir.lukes@stuba.sk Obmedzenie na 12 návštevníkov.

Chuť navštíviť niektoré z našich laboratórií?
Možno máte záujem o návštevu niektorého z našich laboratórií. Radi vás nimi prevedieme! Ohľadom termínu a konkrétneho programu sa, prosím, obráťte na kontaktnú osobu: vladimir.lukes@stuba.sk